Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Topluluğu 2-3 Mayıs 2012 tarihlerinde II. Evrimsel Biyoloji Öğrenci Kongresi’ni düzenleyecek. Bu yılki kongrenin teması “İnsan Evrimi”.

Hacettepe Üniversitesi biyoloji öğrencileri geçen yıl yapılan kongreden farklı olarak bu yıl Evrim konusunu daha da genişletiyor. Öğrenciler ve uzmanlar katılımcılara daha geniş bir yelpazede ‘İnsan Evrimi’ ni anlatacak.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü K Salonu’nda gerçekleştirilecek olan kongrede yedi oturum yapılacak. Kongrede öğrenci sunumlarının yanı sıra “Akdeniz, İnsan Hareketleri ve Vektör Evrimi” konusunda Prof. Dr. Bülent Alten, “Sosyobiyolojinin Kritiği” panelinde ise Prof. Dr. Suavi Aydın, Prof. Dr. Hüseyin Özel ve Doç. Dr. Ergi D. Özsoy ev sahipliği yapacak.

Poster sunumlarıyla katılmak isteyen katılımcıların en geç 20 Nisan 2012, saat 23:59’a kadar evrimselbiyoloji@gmail.com adresine hazırladıkları poster sunumlarının özetini göndermeleri gerekiyor.

II. Evrimsel Biyoloji Öğrenci Kongresi “İnsan Evrimi” hakkında ayrıntılı bilgi almak ve katılımcı olmak için adres: www.hubito.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AÇIK BİLİM

Açık Bilim Podcast Kanalı, 2011 yılından bu yana aktif olan, ücretsiz bilim yayınları içeren bağımsız bir bilim medyasıdır.