VİDEO

Yayın Tarihi: 4 Haz 2014 | AÇIK BİLİM

0

VİDEO: “BİLİM YETERİNCE HEYECANLIDIR”

2010 yılından bu yana gerçekleştirilen TEDx Reset etkinliğinin beşincisinin düzenlenmiş olduğu bu yıl Açık Bilim yazarlarından Tevfik Uyar da konuşmacı olarak yer aldı. 

Sözdebilim ve bilim haberciliği eleştirisi içeren ve “Bilim Yeterince Heyecanlıdır” başlığı ile sunulan konuşmayı video olarak aşağıda paylaşıyoruz. Tüm TEDxReset 2014 konuşmalarına şuradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Bilim Yeterince Heyecanlıdır / Science is Exciting Enough

Açık Bilim Dergisi’nin kurucu editörlerinden ve Yalansavar yazarlarından birisi olan Uyar, İTÜ’den uçak mühendisi olarak mezun oldu. Sonrasında MBA derecesi aldı, örgütsel davranış üzerine çalıştı ve işletme doktora eğitimine devam etti. İstanbul Kültür Üniversitesi’nde havacılıkta emniyet ve insan davranışlarına ilişkin dersler veriyor, faaliyetlerini kurucusu olduğu ve “bilgi çağı şirketi” olarak tanımladığı ENTROPOL çatısı altında yürütüyor. Ödüllü bilim kurgu öyküleri de bulunan Uyar türümüzün ve gezegenimizin geleceğiyle ‘kaygılı bir şekilde’ ilgileniyor. 

Etiketler: , , , , , ,


Yazar

Açık Bilim Podcast Kanalı, 2011 yılından bu yana aktif olan, ücretsiz bilim yayınları içeren bağımsız bir bilim medyasıdır.


Yorum yapın (Facebook, Twitter gibi hesaplarınız geçerlidir.)

Back to Top ↑
 • Abone Ol

  Yayınlarımıza cihazlarınızdan abone olmak veya bizleri sosyal medyada takip etmek için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

 • Patreon’dayız

 • Reklam Alanı

 • Destekçiler

 • E-POSTA LİSTESİ

  Yeni bir yayınımız yayımlandığında e-posta yoluyla haberdar olmak için adresinizi bu alana girin.

  Diğer 99.660 aboneye katılın