Devamlılığımızın ve ilerlemeye olan hevesimizin bir ispatı niteliğindeki ikinci sayımızla karşınızdayız.

Bir yola çıktık ve bu yolda ilerliyoruz. Amacımız Türkiye’deki bilim içerikli popüler yayınlardaki seviyeyi yukarıya çekmek idi.

İlk sayımızla, taze bir başlangıcın ürünü olarak karşınıza çıktık; ancak gördük ki bizler, aynı amaç etrafında kolaylıkla birleşebiliyoruz. Aramıza yeni katılanlar oldu ve yeni yazarlarımız, sizlere dolu bir içerik sunmak için bilgi ve tecrübelerini esirgemediler.

Biz de bu sırada yayınlarımıza kolaylıkla ulaşmanız için bir rehber hazırladık. Üstteki menüde “Bizi Dinleyin!” başlığından bu kısa rehbere ulaşabilirsiniz.

Görüş ve düşüncelerinizi bize iletmenizin birçok yolu var: Her yazı altında yorum yazılacak bir alana sahip. Facebook, Twitter hesaplarımızla kulağımız sizlerde. Ayrıca yine menüden ulaşabileceğiniz “iletişim formu” yazmak istediklerinizi bize hızlıca ulaştırabilmeniz için bir araç.

Ayrıca “Açık Bilim” okurlarına kapalı değil, tıpkı adı kadar açıktır:

Bizlere göndereceğiniz içerikler editör ve yazarlarımızca incelenerek yayına uygun bulunması halinde çevrimiçi dergimizde yerini alabilecektir.

Önümüzdeki ay yeni bir sayı ile görüşmek üzere.

Açık Bilim Ailesi

 

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • İyi günler,
    Sn.Melih Aşık’ın bugünkü yazıları arasında okudum derginiz hakkındaki tanıtıcı kısa bilgiyi. Daha önce haberim yoktu. Çok sevindim bu tür bir dergi çıkarmış olmanızdan dolayı. Derginin devamını ve sizlere de başarılar diliyorum… Saygılar !

    • Dergimizi beğenmenizden ve bunu bize bildirmenizden çok memnun olduk. Bu gibi yorumlarınız derginin devamı için bize büyük şevk veriyor. Teşekkür eder, ilginizin devamını dileriz.

  • Evet, Sayın Celal Kartal gibi ben de Sayım Melih Aşık’ın köşesinde okudum ve çok heyecanlandım. 1974 yılından beri Bilim Teknik alırım ancak son zamanlarda sadece bir alışkanlık olduğu için alıyor günler sonra kapağını açıyorum. NTV bilimin yayınına son verilmiş olması da üzücü. sizi umutla izleyeceğim. Başarılar diliyorum.
    Not: İçinde bulınduğumuz samanyolu galaksisisnin dört kolunun nasıl farkına varıldığını anlayabilmiş değilim buna yardımcı olacak bir yazı yayınlarsanız aydınlanmış olacağım.

    • Vural Bey, beğendiğinize sevindik, sizin gibi yeni okurları bize kazandırdığı için Sayın Melih Aşık’a müteşekkiriz. İzlerken yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen. Yeni teknolojilerin eski dergilere bir farkı, iletişime çok daha fazla imkân tanıması ve biz de bunu elimizden geldiğince kullanmak istiyoruz.

AÇIK BİLİM

Açık Bilim Podcast Kanalı, 2011 yılından bu yana aktif olan, ücretsiz bilim yayınları içeren bağımsız bir bilim medyasıdır.