Holivudlu starların en çok dinlediği radyo programı Muhabbet Teorisi’nin ikinci bölümünde Tevfik Uyar ve Ömer Cansızoğlu vardı.

Bu bölümde “Oscar Ödülleri Bitmiş Abi…” dedik ve ömür biçtik. Bilişsel tutarlılık ilkesinden bahsettik. Bumerang etkisiyle gönüllere aborjin olduk, taht kurduk.

Geçtiğimiz bölümde şarkı koymayı unuttuğumuzu fark ederek Nat King Cole abimizden bir rica ettik.

Haftaya yeniden buluşmak dileğiyle,

Esen kalın.

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Bob Marley’in toprağı bol olsun demişsiniz fakat adamın mezarı yok, dini inanışı gereği yaktılar.

  • Hastasiyim bu ikilinin muhabbetlerine…

    Pograminizin sonuna dogru bilimadaminin kisa bir tanimi yapmissiniz ve hata kabul edilebilmesinden yada elestireye acik olmasindan bahsetmissiniz!
    Dikkat ediyorumda bu ulkemize özgu birsey degil bence, her önune gelenin bir tv kanalina 5 dakika cikmak ile dogru duzgun makalesi, calismasi, teorisi (sonuncusu hayali oldu….:) ) olmadan bilimadami sifatini alan hickimse ama istisnasiz hicbiri elestiriyi yada hata yaptigini kabul etmiyor ve toplum bu yanlisi ile bu kisiyi daha da yuceltiyor. Bilimadamligina ulkemizde ne yazik ki siyasi parti liderleri edasiyla bakiliyor. Ne kadar bagirirsan okadar haklisin!

    Not: “Anasini satayim” lafi hic olmamis….

AÇIK BİLİM

Açık Bilim Podcast Kanalı, 2011 yılından bu yana aktif olan, ücretsiz bilim yayınları içeren bağımsız bir bilim medyasıdır.