BİLİM KURGU KULÜBÜ SESLİ ÖYKÜ #10: Sürdürülebilir Balıkçılık Talimatı (Tevfik Uyar)

Sesli Öyküler‘in onuncu bölümüne Tevfik Uyar’ın Sürdürülebilir Balıkçılık Talimatı öyküsüyle devam ediyoruz. İz Odası, Galaktik Tiyatro, Astrolojinin Bilimle İmtihanı ve Tek Kişilik Firar adlı kitaplarının yanı sıra ödüllü öyküleri, çevirileri ve popüler bilim çalışmalarıyla bildiğimiz Tevfik Uyar, ülkemizin üretken ve çalışkan yazarlarından biri. Yaratıcı kurguları, bizden karakterleri, yalın diyalogları ve yadırgatıcı mizahıyla dikkat çeken öyküleri, yerli bilimkurgu edebiyatımızda kendine münhasır bir yer edinmeyi çoktan başardı.

Yazarın Artful Living okurları için kaleme aldığı Sürdürülebilir Balıkçılık Talimatı, girdiği komadan bir yıl sonra çıkan Mahmut’un traji-komik macerasını anlatıyor. Komada olduğu sırada karabatakların darbe yaptığını ve hakimiyetini ilan ettiğini öğrenen kahramanımız, başlangıçta bunun bir şaka olduğunu düşünse de işin gitgide ciddileştiğini şaşkınlıkla fark edecektir…

Bu eğlenceli öyküyü yazarının kendi sesinden dinliyoruz. İyi dinlemeler…

Seslendiren: Tevfik Uyar

Yayına Hazırlayan: Varlık Ergen

About the Author
Açık Bilim Podcast Kanalı, 2011 yılından bu yana aktif olan, ücretsiz bilim yayınları içeren bağımsız bir bilim medyasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir