PROGRAMLAR

Muhabbet Teorisi

Logo Tasarımı: Harun Aydın

Açık Bilim ailesinden Tevfik Uyar ve Kaan Öztürk tarafından hazırlanan bilim sohbetleri programı. 2011-2013 yılları arasında Radyo 24’te yayımlanan program, yayın hayatını podcast olarak sürdürüyor. Pazar veya Pazartesi günleri 21:00’de Youtube kanalından canlı yayımlanır. Sesli kaydı Podcast kanalımıza eklenir.

 

Sitemizden ulaşmak ve tarayıcı üzerinden dinlemek için tıklayın.

 


Bilim Arası

Tevfik Uyar tarafından yazılıp seslendirilen, düzenlemesi Kübra Karacan tarafından gerçekleştirilen bilim arası, bir konu hakkında 5 dakikalık bilgi sunmayı hedefleyen yeni programımız.

14 bölümlük sezonlar halinde yayımlayacağımız bu program, kısa bir şeyler dinlemek isteyenler için…

 

Sitemizden ulaşmak ve tarayıcı üzerinden dinlemek için tıklayın.


Bilimfili

Severek takip ettiğiniz Bilim platformu Bilimfili’nin podcast yayınları Açık Bilim Podcast kanalında!

Bilimfili’nin kurucu yazarlarından Gürkan Akçay ve Baran Bozdağ’ın her hafta farklı bir bilimsel konuyu/temayı ele aldığı podcast yayınıdır.

Yayın, Bilimfili’nin Youtube kanalından da video olarak paylaşılmaktadır.

 

Sitemizden ulaşmak ve tarayıcı üzerinden dinlemek için tıklayın.


Nöroblog Podcast

Nöroblog Podcast: Haftalık sinirbilim yayını.

Bir sonraki büyük bilimsel atilim hangi alanda olacak? Pek çok bilim insanı, sinirbilimin bu konuda rakiplerinden avantajlı olduğu görüşünde birleşiyor.

Beynin karmaşıklığının çözülmesinden sürücüsüz arabalara kadar geniş bir alanda her gün ilginç gelişmelere tanık olduğumuz bu çağda, NöroBlog podcastte her hafta konunun uzmanlarıyla güncel sinirbilim gelişmelerini tartışıyoruz.

Sitemizden ulaşmak ve tarayıcı üzerinden dinlemek için tıklayın.

 


BilimKurgu Kulübü

Bilimkurgu Kulübü’nün web sitesinden okumaya ve YouTube kanalından izlemeye alıştığımız bilimkurgu öyküleri, podcast formatıyla Açık Bilim’de.

Dünya çapında klasikleşmiş öykülerin çevirilerinden ve yerli bilimkurgu öykücülüğünün önde gelen eserlerinden seçilen bu derleme şimdilik Varlık Ergen, Jülide Kayaş, Sibel İnce, İsmail Yamanol gibi isimlerin çabasıyla meraklısına ulaşıyor ve bu ekip her geçen gün genişliyor.

Haftada bir doz iyi gider.

 

 


Sesli Yazılar!

Bir konuyu etraflıca anlatan popüler bilim makaleleri kulaklıklarınıza konuk oluyor!

Başta Açık Bilim yazıları olmak üzere, seçilmiş özel yazıları sesli olarak bulabileceğiniz bu program kısa boşluklarda keyifli bir öğrenme  olanağı sağlayacak.

Bir zamanlar Açık Bilim seslendirme ekibinin efsane seslendirmeleriyle can bulmuş yazıları hiç dinlememişlere yeniden dinletmek, dinleyenlere yeniden hatırlatmak üzere yeniden sunacak, sonrasında sizler için yeni yazıları seslendireceğiz.


                                             

 

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir