Safe Jets AviaCourse Avibrary Entropol

KULLANIM İZİNLERİ

Açık Bilim Sitesi içerisinde yer alan yazı ve haberler Açık Bilim yazarlarına ait özgün ürünler olup Creative Commons Atıf-Gayriticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası (CC BY-NC-ND 4.0) lisansı ile korunmaktadır.

by-nc-nd

Bu lisans çerçevesinde Açık Bilim web sitesindeki herhangi bir materyali, site ve yazarı referans göstermek ve oluşturduğunuz benzer CC BY NC ND Creative Commons Atıf-Gayriticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası (CC BY-NC-ND 4.0) lisans koşulları altında yayınlamak şartıyla paylaşabilir, kopyalayabilir, gayri-ticari olarak çoğaltıp dağıtabilir, ancak içeriğini değiştiremezsiniz.

Paylaşım Kuralları

BY (Atıf / Attribution):

Açık Bilim’e ait her tür içeriğin paylaşımı sırasında hem eser sahibi, hem de Açık Bilim web sitesine atıfta bulunmalısınız. Atıf, aşağıdaki şekilde yapılmalıdır ve kullanım hakkının size verildiğini ima eder şekilde olamaz:

1. Kopyalanan içeriğin altında ya da üstünde görünür bir biçimde açık ve tıklanabilir bir şekilde bağlantı verilmelidir.
2. Bu bağlantıyla birlikte yazarın adı ve yazının özgün başlığı belirtilmelidir.

Örnekler:

Can Holyavkin, “Yeni Hücre Atlası ve Bilinmeyen Organeller”  
http://www.acikbilim.com/2012/01/dosyalar/yeni-hucre-atlasi-bilinmeyen-organeller.html

Kerem Kaynar, “Gökyüzü Neden Mavidir”
http://www.acikbilim.com/2011/12/dosyalar/gokyuzu-neden-mavidir.html

NC ( Gayrıticari/ Noncommercial)

Alıntıladığınız içeriği hiç bir koşulda ticari amaçla kullanamazsınız. Ticari bir ortamda yayımlayamaz, ticari bir ürün veya hizmetin içeriğine dahil edemezsiniz.

ND (Türetilemez / No Derivative Works)

Alıntıladığınız içeriğin özgünlüğünü korumalısınız. Alıntıyı temel alan başka bir eser oluşturamaz, üzerinde herhangi bir değişiklik yaparak başka bir esere dönüştüremezsiniz.

Alıntılama Kuralları:

Açık Bilim içerisindeki yazı ve haberlere başka bir çalışmada atıfta bulunmak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda dergimize nasıl atıfta bulunacağınız için de sizlere küçük bir örnekler rehberi hazırladık. Hangi alıntılama kurallarını kullandığınıza bağlı olarak aşağıdaki biçimlerden birini kullanabilirsiniz:

MLA Stili
APA Stili
Chicago Stili

Yukarıdaki koşullara uymak kaydıyla, paylaşım ve alıntı yapacaklar site yetkilisinden izin almak zorunda değildirler.
Daha fazla soru veya kural dışı kopyalama izinleri için “iletişim” sekmesini kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir